Wywiercić otwory do 80% głębokości rozsadzanego materiału (minimalna średnica otworów 35 mm, maksymalna 105 mm) w rozstawie 5 do 10 średnic otworu.
Przykładowo: blok żelbetonowy - 60x60x60 cmgłębokość otworu - 50 cm średnica otworu - 40 mm odległość między otworami - 240 mm
Za pomocą miary wlać do pojemnika odpowiednią ilość wody. Następnie dodawać Cevamit (w stosunku wagowym 10:3), jednocześnie mieszając przez około 3 do 5 minut, aż otrzyma się substancję płynną - bez grudek.
Przykładowo: 20 kg środka i 6 kg wody
Przygotowaną mieszaninę należy wlać do otworów w ciągu 15 minut. Do otworów o małych średnicach można stosować konewkę; do większych mieszaninę można wlewać bezpośrednio.
W ciągu godziny Cevamit zacznie hydratyzować i twardnieć. Podczas hydratyzacji Cevamit pęcznieje, wywołując naprężenie rozwarstwiające o ciśnieniu (30-40 MPa) zależnym od średnicy otworów.
Przykładowo: przy temperaturze na zewnątrz 20oC
po 4 godz.
po 8 godz.
po 12 godz.
po 24 godz.
Proces ten trwa do 7 dni, jednakże już po 24 godzinach wywołuje ekspansywne napięcie. Na czas działania Cevamitu mają wpływ takie czynniki, jak: temperatura otoczenia i materiału, odległość między otworami, naturalne zarysowania.
Szczegółowe instrukcje dotyczące sposobu użycia znajdują się w ulotce.